Organization Calendar (Elmvale Minor Hockey)

PrintOrganization Calendar
<< PrevJan 20, 2019-Feb 02, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Jan 20Jan 21Jan 22Jan 23Jan 24Jan 25Jan 26
Novice LL - Bradford Blue & Gold
Atom LL 2 - Frank Sabatino Memorial
Atom LL 1 - Delhi Hockey Mom's Tournament
Tyke 1 - Simcoe Lions Tyke Tournament
Novice Rep - OMHA - Preliminary Round 1
Atom Rep - OMHA - Preliminary Round 1
PeeWee Rep - OMHA - Preliminary Round 1
Bantam Rep - OMHA - Preliminary Round 1
Midget Rep - OMHA - Preliminary Round 1
PeeWee AE - OMHA - Preliminary Round 1
Novice Rep - GBMHL Pool B
Atom Rep - GBMHL Pool B
Atom AE - GBMHL Pool D
PeeWee AE - GBMHL Pool C
PeeWee Rep - GBMHL Pool A
Bantam Rep - GBMHL Pool A
Midget Rep - OMHA - Preliminary Round 2
Novice LL
8:30 AM
@ Stittsville Rams B5
Tyke 2
2:00 PM
@ Penetang Flames 2
Penetang [TE079]
Tyke 1
2:00 PM
@ Penetang Flames 3
Penetang [TE080]
Atom LL 1
2:15 PM
@ New Hamburg Huskies
Delhi Community Centre
Atom AE
2:20 PM
@ Collingwood Blackhawks AE3
Novice Rep
2:25 PM
vs. Shelburne Wolves
Atom Rep
3:40 PM
vs. Penetang Flames
PeeWee AE
4:55 PM-6:20 PM
Practice
PeeWee Rep
5:30 PM
@ Parry Sound Shamrocks
BOCC [O-P-B-B2]
Midget LL
5:30 PM
@ Stayner Cyclones 1
Stayner [MT140]
Bantam LL 1
6:30 PM
vs. Oro Thunder 2
Bantam LL 2
7:45 PM-8:45 PM
Practice
Midget Rep
8:55 PM-10:00 PM
Practice
Atom AE
6:00 AM-7:30 AM
Practice
Novice Rep & Atom Rep
7:40 PM-8:30 PM
Shared Practice
Bantam Rep
8:40 PM-9:30 PM
Practice
Atom LL 1 & Atom LL 2
6:00 AM-7:30 AM
Shared Practice
IP 1 & IP 2
5:10 PM-6:05 PM
Shared Practice
Novice Rep
6:05 PM-7:00 PM
Practice
Tyke 1 & Tyke 2
7:10 PM-8:05 PM
Shared Practice
Bantam LL 1
8:05 PM-9:00 PM
Practice
Midget LL
9:10 PM-10:00 PM
Practice
Midget Rep
10:10 PM-11:00 PM
Practice
PeeWee Rep
6:00 AM-7:30 AM
Practice
Tyke 1 & Tyke 2
5:10 PM-6:00 PM
Shared Practice
Novice LL & Atom AE
6:00 PM-6:55 PM
Shared Practice
PeeWee LL 1
7:05 PM-7:55 PM
Practice
Bantam Rep
8:05 PM-9:00 PM
Practice
Atom Rep
6:00 AM-7:30 AM
Practice
PeeWee AE
6:00 AM-7:30 AM
Practice
Atom LL 1
5:10 PM-6:00 PM
Practice
Atom AE
6:10 PM-7:10 PM
Practice
Bantam LL 1
7:20 PM-8:20 PM
Practice
Novice LL
7:20 PM
@ Wasaga Beach Stars
Wasaga [NE53]
PeeWee Rep
7:30 PM
@ Parry Sound Shamrocks
BOCC [O-P-B-B4]
Atom LL 2
8:30 PM
@ Wasaga Beach Stars 1
Wasaga [AE106]
Bantam LL 2
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Bantam Rep
9:00 PM
@ Parry Sound Shamrocks
BOCC [O-B-B-B3]
Novice Rep
11:00 AM
@ Shelburne Wolves
Shelburne CDRC [O-N-C/CC-A_4]
Pre-School & Tyke 2
1:10 PM-2:00 PM
Shared Practice
IP 1 & IP 2
2:00 PM-2:50 PM
Shared Practice
Atom Rep
2:15 PM
@ Penetang Flames
Penetang [O-A-B-A5]
Atom LL 1
3:00 PM
vs. Atom LL 2
PeeWee AE
3:40 PM
@ Oro AE Thunder
Oro [GBPC08]
Bantam LL 2
4:10 PM
vs. Bantam LL 1
PeeWee Rep
5:25 PM
vs. Parry Sound Shamrocks
Bantam Rep
6:00 PM
@ Parry Sound Shamrocks
BOCC [O-B-B-B4]
Midget Rep
6:35 PM
@ Penetang Flames
Penetang [GBMA10]
PeeWee LL 1
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Jan 27Jan 28Jan 29Jan 30Jan 31Feb 01Feb 02
Tyke 1 - Simcoe Lions Tyke Tournament
Novice LL - Novice LL Tournament
Tyke 2 - Tyke Showdown
Novice Rep - OMHA - Preliminary Round 1
Atom Rep - OMHA - Preliminary Round 1
PeeWee Rep - OMHA - Preliminary Round 1
Bantam Rep - OMHA - Preliminary Round 1
PeeWee AE - OMHA - Preliminary Round 1
Novice Rep - GBMHL Pool B
Atom Rep - GBMHL Pool B
Atom AE - GBMHL Pool D
PeeWee AE - GBMHL Pool C
PeeWee Rep - GBMHL Pool A
Bantam Rep - GBMHL Pool A
Midget Rep - OMHA - Preliminary Round 2
Midget Rep - GBMHL Pool A
Novice Rep
2:25 PM
vs. Shelburne Wolves
Atom Rep
3:40 PM
vs. Penetang Flames
Atom AE
4:45 PM
vs. Oro AE Thunder
Atom AE
4:45 PM
vs. Owen Sound AE Jr. Attack
PeeWee Rep
5:30 PM
@ Parry Sound Shamrocks
BOCC [O-P-B-B6]
Bantam Rep
6:00 PM
vs. Parry Sound Shamrocks
Midget Rep
8:00 PM
vs. Penetang Flames
Atom AE
6:00 AM-7:30 AM
Practice
Bantam Rep
7:00 PM
@ Parry Sound Shamrocks
Humphrey [O-B-B-B6]
PeeWee Rep & PeeWee AE
7:40 PM-8:30 PM
Shared Practice
Bantam Rep & Midget Rep
8:40 PM-9:30 PM
Shared Practice
Atom LL 1 & Atom LL 2
6:00 AM-7:30 AM
Shared Practice
IP 1 & IP 2
5:10 PM-6:00 PM
Shared Practice
Novice Rep
6:00 PM-6:50 PM
Practice
PeeWee Rep
7:10 PM
vs. Parry Sound Shamrocks
Midget LL
9:10 PM-10:00 PM
Practice
Midget Rep
10:10 PM-11:00 PM
Practice
PeeWee Rep
6:00 AM-7:30 AM
Practice
Tyke 1 & Tyke 2
5:10 PM-6:00 PM
Shared Practice
Novice LL & PeeWee LL 1
6:00 PM-6:55 PM
Shared Practice
Bantam Rep
8:05 PM-9:00 PM
Practice
Atom Rep
6:00 AM-7:30 AM
Practice
PeeWee AE
6:00 AM-7:30 AM
Practice
Bantam LL 1 & Bantam LL 2
5:10 PM-6:25 PM
Shared Practice
PeeWee Rep
6:35 PM
vs. Stayner Cyclones
Midget Rep
9:20 PM
vs. Penetang Flames
Novice Rep
10:00 AM
@ Shelburne Wolves
Shelburne CDRC [O-N-C/CC-A_6]
Pre-School & Tyke 1
1:10 PM-2:00 PM
Shared Practice
IP 1 & IP 2
2:00 PM-2:50 PM
Shared Practice
Midget Rep
8:15 PM
@ Penetang Flames
Penetang [O-M-B-C3]
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from elmvaleminorhockey.ca on Wednesday, January 23, 2019 at 1:07 AM